17 listopada 2022

Inteligentne instalacje, sterowniki do centralnego ogrzewania

Piszemy o sterownikach do urządzeń domowych. Piszemy również o regulatorach temperatury do sterowania we wnętrzach

Dom inteligentny, który nie tęskni za analogowymi reliktami.

Media oraz działy z tematyki współczesnego budownictwa nastawiają nas na inwestowanie w wyposażenie domowe mające nadać naszym gospodarstwom domowym prestiżu oraz wysokiej klasy. Czy warto korzystać z takich rozwiązań? Może nie ze wszystkich, ale z pewnością przynajmniej kilku warto się przyjrzeć, bo mogą one przyczynić się do oszczędnego wykorzystywania energii na co dzień. Do tego także zmienią się nasze przyzwyczajenia, a szereg prozaicznych czynności będziemy potrafili wykonywać w znacznie szybszym tempie, co zabawne, prawodopodobnie nie zauważając różnicy w porównaniu do tego, z czym zmagaliśmy się wsześniej. W skład zasobów technologicznych domu inteligentnego wchodzić może wiele oprogramowań i systemów skonstruowanych na bazie najnowocześniejszych rozwiązań technicznych. Do inteligentnych systemów zarządzających domem zaliczymy z pewnością wszelkiego rodzaju alarmy. Współczesne modele pracują nie tylko w oparciu o silny i mocny dźwięk, ale także o szereg czujników, które bez posługiwania się jakimkolwiek odgłosem są w stanie wykryć obecność niepożądanej osoby w naszym domu! Inteligentny system zarządzania domem pozwala nam oddychać powietrzem o idelanej dla naszego ciała i potrzeb wilgotności. Zimą mechanizmy odpowiadające za usprawnienie klimatyzacji pilnują, aby powietrze w domu nie było zbyt wilgotne, dzięki temu wiele osób może przestać mieć chroniczne problemy z zatokami oraz gardłem. Latem klimatyzacja zarządzana automatycznie sprawi, że niestraszny będzie nam największy upał.

                Pośpieszne powroty z pracy bywają bardzo uciążliwe w sytuacjach, gdy za oknami samochodu prószy śnieg, a my jesteśmy zmuszeni wyjść na zewnątrz, aby otworzyć bramę wjazdową na teren posesji. Inteligentne systemy nie pozwolą nam na ręczne sterowanie zasobami gospodarstwa, jeśli nie jest to konieczne. Można przecież otwierać bramy i furtki za pomocą małych pilotów lub dzięki programom funkcjonującym na pulpitach naszych telefonów komórkowych. Wystarczy jeden nacisk palcem, a bramy, drzwi, okna, witryny same będą się otwierały. To samo dotyczy pracy zasłon, rolet, okien usadowionych na sporej wysokości, także na poddaszach. Dzięki zautomatyzowaniu systemu zarządzającego domem wszystkim da się kierować bez najmniejszego trudu.

                Inteligentne instalacje moga okazać się zbawienne dla wszystkich roztargnionych i bubjających w obłokach. Czujniki szybko wykrywają prawdopodobieństwo wystapienia pożaru, zalania oraz innych klęsk żywiołowych, na jakie jesteśmy narażeni znajdując się nierzadko poza obszarem zamieszkania. Komunikat wysyłany treścią tekstową przez telefon informuje o możliwości zagrożenia na tyle wcześniej, aby istniała możliwość zażegnania postępującego kryzysu. Bez zastosowanie inteligentnego mechanizmu dokonanie takich manewrów obronnych nie byłoby możliwe. Systemy inteligentne pomogą nam się zrelaksować. Kilka ruchów pilotem, a w głośnikach na każdej powierzchni ściennej rozlegać się będzie nasza ulubiona muzyka. Nie musimy przy tym wertować dziesiątek płyt i wybierać tej jednej, ulubionej.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *