22 listopada 2023

Inteligentne instalacje, sterowniki do centralnego ogrzewania

Piszemy o sterownikach do urządzeń domowych. Piszemy również o regulatorach temperatury do sterowania we wnętrzach

Systemy nawilżające pod lupą.

      Wspólnoty mieszkaniowe zaczynają stosować ogrzewanie zazwyczaj na przełomie września oraz października, czyli w momentach zbliżania się astronomicznej jesieni i wtedy, gdy pogoda na zewnątrz budynków zaczyna gwałtownie się pogarszać. Budynki zresztą bardzo reagują na każdą zmianę z dziedziny wilgotności, co zauważyć mozna choćby w przypadku bloków z wielkiej płyty w wielu polskich miastach i miasteczkach. Poprzez ogrzewanie mieszkan oraz domów, poziom wilgotności w tych miejscach nie jest na zbyt wysokim poziomie, przez co zwyczajnie zaczyna cierpieć niejeden ludzki organizm. Zaczyna się od dolegliwości skórnych, nastepnie cierpią różne sfery oczów, a na końcu zanieczyszczenia oraz infekcje coraz silniej zaczynają atakować cały nasz organizm. Czy jest na to jakaś profesjonalna rada? Oczywiście! Wystarczy zastosowac dobrej jakości nawilżacz powietrza, a przynajmniej część problemów zniknie za oknem w czeluściach jesiennego i zimowego wiatru. Naukowcy udowodnili, że przy czterdziesto lub pięćdziesięcioprocentowej wilgotności w pomieszczeniach mieszkalnych oddycha się najwygodniej. Niedobór właściwego poziomu wilgotności w mieszkaniu może być uciążliwy w takim samym stopniu, jak jej nadmiar, dlatego radzimy, aby po prostu wybierać sprawdzone typy nawilżaczy, dzięki którym uda się ustawić sprawdzoną i uniwersalną wartość nawilżenia, przy którym będzie można spokojnie oddychać w trakcie pracowitego dnia, jak i w czasie snu.

      Wszystkie typy nawilżaczy skupiają podobne cechy. Każdy z nich działa dzięki obecności wody. Dzięki specjalistycznym filtrom do wielu modeli nawilżaczy można już stosować wodę bezpośrednio odprowadzaną z kranu. W wielu typach urządzeń stosuje się także czujniki odpowiadające za wykrywanie wilgotnego powietrza, alarmujące w razie potrzeby, do jakiego stopnia należy ją podnieść lub obniżyć. Nawilżacze samodzielnie także regulują poziom wilgotności powietrza. Wszystko zależy od typu modela, jaki posiadamy u siebie na stanie. Bardzo wygodne są nawilżacze posiadające wyświetlacz danych. To z tego elektronicznego okienka wyczytamy jasno wartość procentową wilgotności miejsca, w którym aktualnie przebywamy. Nawilżacze mogą być znacznie bardziej uniwersalne, niż sobie zdajecie z tego sprawę. Moga przyjmowac nawet role urządzeń inhalacyjnych, eliminują obecność drobnoustrojów oraz wszelkie znamiona grzybów, na jakie narażane są każdego dnia nasze mieszkania.

     Nawilżacze powietrza podzielić można podstawowo na co najmniej kilka typów. Popularne na całym świecie są nawilżacze pracujące poprzez emitowanie pary wodnej do powietrza. Nawilżać moga także poprzez stosowanie specyficznych dźwięków, są energooszczędne. W większości modeli konieczne jest wymienianie filtrów, może nie zawsze regularnie, ale przynajmniej raz na jakiś czas. Nawilżacze emitujące parę wodną są najpopularniejsze, ponieważ ich cena jest stosunkowo niska. Trzeba jednak obchodzić się z nimi w miarę bezpiecznie i chronić przed dziećmi. Kontakt z gorącą para wodną może grozić poparzeniami, więc trzeba się pilnować.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *